Зворотній зв’язок

Флебосклерооблітерація (ФСО)

Флебосклерооблітерація (ФСО)

Одним із допоміжних методів лікування класів варикозної хвороби нижніх кінцівок у «Віта Медікал» є ФСО. Суть методу полягає в провокуванні контрольованого асептичного запалення стінки вени та її рубцевого перетворення внаслідок введення в просвіт судини спеціальних склерозуючих препаратів. При досягненні ефекту вена перетворюється в тонкий тяж і розсмоктується.

У нашій практиці ми використовуємо склерозуючий препарат під назвою етоксісклерол, який виробляється фармацевтичними компаніями Globopharm AQ (Швейцарія), Kreussler @ Со. GmbH (Німеччина), Dexo SA (Франція). Препарат зареєстрований в Україні у вигляді 0,5, 1%, 3,0% розчинів, що дозволяє використовувати його для лікування варикозних вен різного діаметру. Для більшої ефективності та зменшення ускладнень препарат застосовується у вигляді мікропіної суміші.

Фото 27. Приготування мікропіної суміші склерозуючого препарату перед застосуванням.

В залежності від діаметру и довжини варикозних вен метод застосовується у вигляді катетерної або пункційної ФСО. У першому випадку склерозуючий засіб вводить через катетер, який через прокол імпортується в патологічно змінені стовбури вен, а в другому – через пункцію венозних притоків.

Метод не вимагає застосування високовартісного устаткування та знеболення. Однак ФСО, як самостійний метод лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок більше ефективний у пацієнтів з початковими формами захворювання. У решти пацієнтів ФСО застосовується як доповнення після ЕВЛК, РЧА та ЕВЕЗ. В різні терміни після ФСО може виникати рецидив захворювання, у зв’язку з чим виникає необхідність проведення повторних процедур.

Техніка застосування катетерної ФСО. Під ультразвуковим контролем за допомогою проколу в стовбурову вену вводиться інтрадюсер, через який проводиться катетер. Кінець катетера встановлювали на відстані 2 – 3 см від остиального клапана. Далі через катетер під УЗ контролем поетапно вводиться склерозуючий препарат у вигляді мікропіни з одночасним видаленням катетера. Після закінчення процедури виконується компресія всієї кінцівки та призначається активна ходу протягом 30 хвилин.

Техніка застосування пункційної ФСО. Під УЗ контролем голкою-катетером виконується пункція розширеного венозного притоку та в його просвіт вводиться склерозуючий препарат у вигляді мікропіни. Поширення мікропіни та результат її впливу контролюється за допомогою УЗ сканеру. Після закінчення процедури виконується локальна компресія оброблених вен за допомогою марлевих валиків та загальна компресія еластичною панчохою.

Фото 28, 29. Катетерна та пункційна флебосклерооблітерація.

Горбовець Владислав Сергійович
Автор

Горбовець Владислав Сергійович

Лікар флеболог, судинний хірург

Повернутися до усіх статей Записатися на прийом до фахівця