Зворотній зв’язок

Радіочастотна абляція (РЧА)

Радіочастотна абляція (РЧА)

Механізм РЧА базується на тепловому впливі на стінку вени енергії радіочастотного випромінювання, яка продукується генератором і подається в просвіт вени спеціальним радіочастотним катетером. В ділянці  впливу виникає температура близько  120 ° С, що викликає спазм та перекриття вени з її наступним фіброзним перетворенням і повним зникненням. Перевагами РЧА є апаратний контроль параметрів енерговпливу, завдяки чому забезпечується зменшення побічних впливів і ускладнень та підвищення ефективності операції.

У клініці «Віта Медікал» застосовується радіочастотний генератор VNUS Closure (Medical Technologist, CШA) та катетери нового покоління Closure FAST.

Техніка виконання РЧА. У положенні паціента лежачи під місцевою анестезією з УЗ контролем виконується пункція та катетерізація вени.  Через інтрадюсер у вену вводиться радіочастотний катетер, який під ультразвуковим контролем переміщується та розташовується на відстані 1,5 см до загальної стегнової вени. Під ультразвуковим контролем виконується тумесцентна анестезія, яка створює «захисну подушку». Після УЗ контролю положення катетера активується генератор та виконується посегментна абляція (перекриття) патологічно зміненого стовбуру вени. За необхідністю операція може бути доповнена мініфлебектомією і/або склерозуванням розширених венозних притоків.

Горбовець Владислав Сергійович
Автор

Горбовець Владислав Сергійович

Лікар флеболог, судинний хірург

Повернутися до усіх статей Записатися на прийом до фахівця