Життя без Геморою

Життя без Геморою

Слово «геморой» приховує у собі насмішку, іноді стаючи синонімом проблем і труднощів. У реальності це захворювання дійсно приносить багато неприємностей, але з різних причин люди не поспішають від нього позбутися. Нерідко через почуття ніяковості, пацієнти відкладають візит до фахівця роками, тим самим доводячи себе до стану, коли без хірургічного втручання не обійтися.

Небезпечні симптоми
Геморой – це розширення вен в області прямої кишки, що супроводжується застоєм в них крові, з можливим утворенням тромбу. Небезпека також полягає в тому, що гемороїдальні вузли травмуються, запалюються і можуть лопнути, і тоді відкривається кровотеча. Червона кров в стільці – перша ознака геморою. Темний, майже чорний, колір калу каже про шлункову кровотечу. У такому випадку потрібно негайно звернутися до лікаря, який запропонує зробити колоноскопію, бо це може бути небезпечним симптомом пухлини або іншої серйозної хвороби. Важливо розуміти, що гемороїдальні вузли здатні перероджуватися з доброякісних в злоякісні. Тому їх необхідно видаляти.

Чому запалюються вузли?

 

Розвитку геморою сприяє ожиріння, спадковість, малорухливий спосіб життя, великі фізичні навантаження, стрес, порушення відтоку крові в прямій кишці, часті запори, запальні і пухлинні процеси у кишківнику і печінці, потрапляння інфекції, куріння, вагітність і пологи.

 

Класифікація стадій

Розрізняють гострий геморой, коли у внутрішніх і/або зовнішніх гемороїдальних вузлах утворюються тромби, і хронічний. Протягом хронічного геморою виділяють 4 стадії:

1. Пацієнт відчуває лише слабковиражений дискомфорт, запалення внутрішніх вузлів виявляється тільки при обстеженні.

2. Спостерігається періодичне випадання запалених вузлів, які пацієнт без особливих зусиль вправляє самостійно.

3. Для вправлення вузлів, що випали потрібна ручна допомога.

4. Вправлення вузлів неможливе.

 

Способи лікування геморою

Сьогодні існує багато методів розв’язання делікатної проблеми. Лікуванням геморою займається лікар-проктолог, який до вибору процедури підходить комплексно, враховуючи зауваження і побажання пацієнта. 1-ша стадія лікується медикаментозно, тому своєчасне звернення забезпечує повне одужання. В першу чергу це боротьба з запором, призначення препаратів у вигляді таблеток, мазей і свічок. Також призначається дієта з виключенням з раціону продуктів, які кріплять (рис, борошняні вироби) і гострих продуктів, що дратують гемороїдальні вени (гострий перець, солона риба, соління). Потрібно пити багато води, до 2 л в день і вживати, продукти, багаті на клітковину.

На ранніх стадіях також використовуються малоінвазивні методи лікування:

Склеротерапія

Склеротерапія заснована на введенні в основу вузла склерозуючого препарату, який запускає контрольований процес припинення живлення судин вузла, провокуючи злипання і заростання їх стінок. Кровопостачання гемороїдального вузла припиняється, і він поступово відмирає.

Інфрачервона коагуляція

Суть якої полягає в тепловій дії на гемороїдальних вузлів за допомогою сфокусованого інфрачервоного випромінювання. В результаті відбувається природне відторгнення тканин і позбавлення від геморою

Латексне лігування

Латексне лігування гемороїдальних вузлів, коли на них (гемороїдальні вузли) спеціальним інструментом, накладається латексне кільце. Воно передавлює ніжку гемороїдального вузла, що призводить до порушення його харчування і відмирання.

Ці способи лікування вимагають багаторазових повторень, бо мають високий ступінь рецидиву захворювання.

На більш пізніх стадіях потрібне хірургічне втручання. Після класичної операції – гемороїдектоміі (видалення гемороїдальних вузлів), рани залишаються відкритими або їх зашивають. Реабілітація триває 25-30 днів і супроводжується больовим синдромом, тим самим, не дозволяючи пацієнтові вести повноцінний спосіб життя.

Позбутися геморою раз і назавжди
Оскільки геморой в більшості випадків зустрічається у людей працюють, для них важливим фактором є швидке відновлення і повернення до своїх обов’язків. Сьогодні вже і в Україні роблять деартеріалізацію – інноваційну операцію, що збереже, при якій за допомогою спеціального апарату під контролем УЗД можна безпомилково виявити та лікувати кровоносні судини, а також виконати мукопексію – підтяжку випадаючих вузлів. Основний страх пацієнта при геморої – це больовий синдром після оперативного втручання і довготермінова втрата працездатності. Техніка дозволяє виконати операцію без розрізів і порушення цілісності покривів. Пацієнти повертаються до звичного способу життя на 2-й день після операції, тому що відсутні відкриті рани. З естетичного боку теж прогрес – завдяки техніці ректо-анальної реконструкції вони отримують винятковий косметичний ефект. Відсутність рецидивів після операції дозволяє видужують і в довгостроковій перспективі вести активний спосіб життя без обмежень.

Повернутися до усіх статей Записатися на прийом до фахівця