Важливі питання про вірус папіломи людини (ВПЛ): що потрібно знати

Важливі питання про вірус папіломи людини (ВПЛ): що потрібно знати

Що таке ВПЛ і чому він небезпечний?

Вірус папіломи людини (ВПЛ) – це група понад 200 типів вірусів, деякі з яких можуть викликати бородавки на шкірі та геніталіях, а інші – підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань. ВПЛ передається через контакт зі шкірою та слизовими оболонками інфікованої людини, зокрема під час статевого акту.

Види ВПЛ

Всі типи ВПЛ можна розділити на дві групи:

  • ВПЛ низького ризику: Викликають бородавки на шкірі та слизових оболонках, але рідко призводять до серйозних захворювань. Найчастіше це типи 6 і 11.
  • ВПЛ високого ризику: Ці віруси можуть викликати рак шийки матки, вульви, вагіни, статевого члена, анального каналу та ротоглотки. Найбільш небезпечні типи 16 і 18.

Як часто люди заражаються ВПЛ?

Згідно з дослідженнями, близько 80% людей у певний момент життя заражаються ВПЛ. Пік заражень припадає на молодий вік, коли люди найактивніше ведуть статеве життя.

Профілактика ВПЛ

Основні методи профілактики включають:

  • Використання презервативів: Хоча вони не забезпечують 100% захисту, але значно знижують ризик зараження.
  • Вакцинація: Найефективніший спосіб профілактики. В Україні доступні вакцини Гардасил та Церварікс, які захищають від найнебезпечніших типів ВПЛ.

Кому потрібна вакцинація?

Вакцинація рекомендується для підлітків у віці 11-12 років, до початку статевого життя. Проте вакцинація може бути корисною і для дорослих до 45 років, особливо для тих, хто знаходиться в групі ризику.

Лікування ВПЛ

На жаль, спеціального лікування для ВПЛ не існує. Організм зазвичай самостійно бореться з вірусом протягом 1-2 років. Важливо регулярно проходити обстеження для своєчасного виявлення та лікування можливих ускладнень.

Кому потрібно здавати аналізи на ВПЛ?

Обстеження на ВПЛ рекомендується жінкам у віці від 21 до 65 років. З 21 до 30 років – кожні 3-5 років потрібно робити ПАП-тест. З 30 до 65 років – кожні 3-5 років ПАП-тест і аналіз на ВПЛ.

Зараження ВПЛ підвищує ризик розвитку онкологічних захворювань. Найкращий спосіб запобігти зараженню – це своєчасна вакцинація. Регулярні обстеження дозволяють вчасно виявляти і лікувати рак шийки матки.

Медичний центр  “Віта Медікал” надає комплексні послуги з діагностики та лікування захворювань, пов’язаних з ВПЛ. Наші спеціалісти готові допомогти вам зберегти здоров’я та забезпечити надійний захист.

Не відкладайте турботу про своє здоров’я. Запишіться на консультацію гінеколога у медичному центрі  “Віта Медікал” для отримання детальної інформації про ВПЛ, вакцинацію та методи профілактики. Ми допоможемо вам зберегти здоров’я та покращити якість життя.

Повернутися до усіх статей Записатися на прийом до фахівця