Ботокс у проктології

Ботокс у проктології

Для чого використовуються ін’єкції ботулотоксину у медичних центрах Віта Медікал?

Ботулотоксин, що виробляється бактеріями роду Clostridium botulini, – це потужний інструмент у медичній практиці, особливо в області колопроктології. В медичних центрах “Віта Медікал” ми успішно застосовуємо ін’єкції ботоксу для лікування стійкого сфінктероспазму, що допомагає пацієнтам подолати різні проктологічні проблеми.

Сфінктероспазм – це стан, при якому м’язи, що контролюють виходження кала і газів, стають надто напруженими. Це може виникнути у пацієнтів з анальними тріщинами, гемороїдами, а також при інших анально-ректальних захворюваннях. Коли медикаментозні препарати не принесли очікуваного ефекту, або коли операція є неприйнятною альтернативою, ін’єкції ботоксу стають безболісним та ефективним рішенням. Ботулотоксин допомагає усунути спазм та покращити кровообіг, сприяючи швидшому загоєнню тріщин та запобігаючи тромбоутворенню.

За допомогою ін’єкцій ботоксу можна досягти помітного полегшення і покращення стану пацієнтів, зокрема:

Показання до ботоксу:

 1. анальні тріщини ;
 2. періанальний тромбоз  (тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів)
 3. хронічний ано-куприковий больовий синдром
 4. хронічний геморой, який сполучається з хронічною або гострою анальною тріщиною
 5. диссенергічна дефекації – функціональний вид закрепу, що виражається в надмірному і болісному напруженні, почутті неповного полегшення (обструктивна дефекація), коли сам акт дефекації стає для пацієнта вкрай важкою та довготривалою процедурою
 6. при вищеназваних станах, які супроводжуються депресією, неврозом, генералізованим тривожним розладом. При цьому, як правило, завжди є стійкий сфінктероспазм, який важко піддається лікуванню
 7. в тих випадках, коли медикаментозні препарати у вигляді свічок, мазей, таблеток не дають позитивного ефекту.

Ботулотоксин є абсолютно безопераційним методом лікування сфінктероспазму прямої кишки

В основі дії ботулотоксину лежить  блокування  медіатора (нейротрансмітера)  ацетилхоліну перед надходженням його в нервовий синапс. В наслідок цього, відбувається усунення спазму внутрішнього анального сфінктера (м’яза на виході прямої кишки). Таким чином, спостерігається покращення кровообігу в стінці прямої кишки. В наслідок цього, покращуються процеси загоєння. Анальні тріщини загоюються, утворюються умови для подальшого запобігання тромбоутворення в венах гемороїдальних сплетень.

Переваги ботоксу в проктології:

 1. Безопераційна безболісна методика
 2. Можливість легко підібрати дозу препарату
 3. Ін’єкції виконуються досить швидко, навіть в оглядовому кабінеті. Приблизно, через 5 хвилин процедура закінчена і пацієнт може бути вільний.
 4. Процедура не вимагає довгого періоду відновлення

Як відбувається процедура?

Ботулотоксин вводиться маленьким інсуліновим шприцом, у невеличких дозах, безпосередньо в анальні сфінктери в певних точках.

Для того, що б пацієнт не відчував дискомфорт або біль, перед ін’єкцією використовується спеціальний знеболювальний гель.

Максимальний лікувальний ефект спостерігається на 2- 3 добу після введення . Зазвичай, ефект від ботоксу триває 3 міс.

Цього часу більше, чим потрібно для загоєння та лікування основного захворювання.

Пацієнт звертається на повторні огляди, приблизно, через 2 тижні після введення ботоксу, далі через 1 міс та через 3 – 4 міс після введення.

Протипоказання до ін’єкцій: 

 1. Вагітність та годування груддю ;
 2. пацієнти до 18 років;
 3. пацієнти, які мають гемофілію.

Якщо ви стикаєтесь з дискомфортом та болем в анальній області, не соромтеся звернутися до Віта Медікал для консультації проктологом.

Ін’єкційна терапія ботоксом може стати ефективним та безпечним способом полегшення вашого стану.

Запишіться на консультацію вже сьогодні, і дозвольте нам допомогти вам повернутися до здорового та комфортного життя!

Ільченко Валерій Вікторович
Автор

Ільченко Валерій Вікторович

Лікар-проктолог, хірург, ендоскопіст

Повернутися до усіх статей Записатися на прийом до фахівця